A500 Naturwool

A500 Naturwool

Ovčí vlna

Stavební tepelná izolace z ovčí vlny A500 Naturwool je přírodní izolační materiál, navíc s přidanou hodnotou. Ovčí vlna, jakožto výchozí surovina je již ze své podstaty primárně izolační materiál, který je po tisíciletí prověřován a zdokonalován samotnou přírodou. Ovčí vlna působí jako prostorový filtr a přírodní čistička vzduchu, dokáže odbourávat některé škodliviny v interiéru.

Více o produktu

Izolační pásy

Izolační pásy

Ovčí vlna

Izolační pásy z ovčí vlny pro utěsnění úzkých mezer a prostor. Izolační pásy se používají především pro utěsnění spár srubů a roubenek kde zabraňují průfukům spár. Pásy jsou dodávány v různých šířkách, díky čemuž si lze vybrat přesně tu potřebnou šířku pásu. Izolační pásy dokonale vyplní a utěsní prostor a dokáží se přizpůsobit také změnám tvaru sesychajícího dřeva.

Více o produktu


a500-naturwool-1.jpg

Izolace z ovčí vlny A500 Naturwool je izolační rouno vyráběné z prané ovčí vlny z Valašska (ovčí vlnu sami vykupujeme od lokálních chovatelů). Díky více než 10 letům zkušeností se zpracováním ovčí vlny a řadou konzultací a inspirativních návštěv zahraničních firem, které se výrobou stavební tepelné izolace z ovčí vlny zabývají, je naše izolace velmi vysoké kvality a za každých okolností si zachovává své tepelně izolační vlastnosti a udržuje tvar.

Izolace z ovčí vlny A500 Naturwool je CERTIFIKOVANÝ VÝROBEK. Součinitel tepelné vodivosti jedné vrstvy A500 Naturwool (50 mm) je 0,040 W/mK. Při izolaci stavby je ale samozřejmě použito více vrstev (obvykle kolem 25 cm), při testování našeho výrobku vykazovaly dvě vrstvy izolace stlačené na 1/3 své původní tloušťky součinitel tepelné vodivosti dokonce 0,034 W/mK, jedná se tak o vysoce kvalitní tepelnou izolaci.

Výbornými izolačními vlastnostmi však výhody izolace z ovčí vlny teprve začínají. Ovčí vlna jako taková je již po staletí používána primárně jako izolační materiál. Má však řadu dalších vlastností, které z ní dělají opravdu nadstandardní stavební materiál.

Ovčí vlna a izolace z ní vyrobená dokáže aktivně a příznivě působit na prostorové klima Vašeho domu. Vlákna ovčí vlny na sebe dokáží vázat přebytečné vodní páry z interiéru a dokáže tak udržovat optimální úroveň vlhkosti. Při nedostatku vlhkosti ji poté dokáže opět uvolnit.

Ovčí vlna se dá označit také jako prostorový filtr či čistička vzduchu, neboť dokáže pohlcovat a efektivně ODBOURÁVAT ŠKODLIVINY Z INTERIÉRU. Těmito látkami je například ozón, který je vedlejším produktem některé výpočetní elektroniky, další škodlivou látkou, kterou dokáže ovčí vlna odbourávat je formaldehyd, který obsahují některé lepené dřevotřískové materiály, koberce nebo lepidla a tmely. Více o ovčí vlně se můžete dočíst v sekci „o materiálu".


Ovčí vlna a její ošetření proti škůdcům

a500-naturwool-4.jpg

Námi používaná ovčí VLNA POCHÁZÍ OD CHOVATELŮ Z VALAŠSKA. Výkupem ovčí vlny z lokálních chovů se navíc snažíme podpořit chov ovcí ve valašské krajině a dodat jí tak její tradiční ráz. Surová střižní vlna je před samotným zpracováním důkladně vyprána. Při praní je očištěna od přebytečného potu a všech nečistot. Po vyprání a vysušení se ovčí vlna OŠETŘUJE PROTI NAPADENÍ RŮZNÝMI ŠKŮDCI. Pro ochranu vlny je používán certifikovaný prostředek určený přímo k ochraně ovčí vlny a jeho působení je samozřejmě trvalé. Z každé várky izolace je odebrán kontrolní vzorek, který je na škůdce testován. V našem skladu máme navíc i vzorky izolace několik let staré, které jsou ve volném prostoru s plným přístupem vzduchu a slunce a nejeví žádné známky jakékoliv přítomnosti škůdců.

Izolace z ovčí vlny A500 Naturwool má jako stavební tepelná izolace všestranné použití. Jako izolace se dá použít prakticky v celé stavbě, ať už se jedná o izolování podlahy, stropu nebo střechy (více v sekci „možnosti použití"). Izolace z ovčí vlny se jako přírodní materiál používá nejvíce ve dřevostavbách, a to buďto v sandwichových konstrukcích, srubech nebo roubenkách, tedy v difúzně otevřených stavbách. Dá se samozřejmě použít i v klasickém zděném domě např. jako izolace střechy v podkroví.


Vytvoření poptávky

Doprava

  • Po přidání produktu budete mít na výběr z preferovaného způsobu dopravy. Izolaci si můžete vyzvednout osobně u nás v Brumově-Bylnici (okr. Zlín) nebo Vám ji můžeme v návaznosti na poptávaném množství buďto poslat prostřednictvím České pošty, či společností Top Trans nebo Vám můžeme sjednat individuální dopravu autodopravcem (pro snížení nákladů využíváme vytěžovací přepravu).

Ostatní

  • Skladové zásoby se pohybují zpravidla okolo 2.000 m2
  • a500-naturwool-1.jpg
  • a500-naturwool-4.jpg
  • baleni_a500-naturwool.jpg
  • izolace_z_ovci_vlny-4.jpg
  • izolace_z_ovci_vlny-4.jpg