Ekologie v zateplování

Stavební tepelná izolace A500 Naturwool, jako nová stavební izolace rozšiřuje sortiment přírodních, ekologických a zdravotně nezávadných stavebních izolací.

Ovčí vlna je jedinečný izolační materiál, který vyvinula a časem otestovala sama příroda. Důkazem nám jsou ovečky samotné, jejichž tělo je celoročně vystaveno nepřízni počasí a právě jejich vlna je dostatečně chrání proti extrémnímu chladu, horku, větru nebo vlhku.

Hlavní předností vlny, ve vztahu k ekologii, je fakt, že jeho produkce je příznivá pro přírodu a krajinu zejména v podhorských oblastech, ovce spásají nevyužitelné porosty na neobdělávaných plochách, kde udržují ekologickou rovnováhu. Produkce tepelně izolačních materiálů z ovčí vlny přispívá k trvale udržitelnému rozvoji krajiny.

Při výrobě tepelné izolace z ovčí vlny je spotřebováno výrazně méně elektrické energie (oproti minerálním izolacím je to rozdíl až 85%).

Vlna je po svém použití recyklovatelná, nebo se dá jednoduše kompostovat. Tím odpadá další nákladné nakládání s izolací jako tomu je například u izolací minerálních.